V Lize Mistrů jde dal i německý Hohenstein. Trefil se Míča i Klíma!

zdroj: https://www.vfl05hot.de/vfl/tl_files/vfl05/bilder/2018/UEFA%20Round20.jpg

Po radosti Lučence se v sobotu v podvečer mohl radovat z postupu i německý Vlf 05 Hohenstein Ernsttahl, který porazil tureckého mistra Piyalepasu 6:2. Svěřenci Michala Saláka sice od začátku zápasu prohrávali, ale stihli vývoj utkání otočit již do poločasu. Po té přidali i další branky, góla vstřelil i bývalý hráč Sparty, Diego Fogaca.

O soupeři jsme nevěděli vůbec nic, jen tom že přijedou velmi dobře připraveni. Také se ukázalo, že umí hrát velmi dobře 1 na 1. Podařilo se nám vyrovnat, to bylo velmi důležité. Utkání jsme otočili do půlky a diktovali tempo hry,“ řekl po utkání mladík Daniel Klíma, střelec úvodní branky Hohensteinu. Hohesntein po úspěšném playoff neodehrál ani jeden ligový zápas, i tak se snažili hráči německého celku připravit na soupeře v trénincích. „O soupeři jsme nevěděli vůbec nic, zkoušeli jsem natrénovat různé věci a hlavně se soustředit na sebe.“ Klíma také dodal jak to bude s oslavama po postupu. „Oslavy moc nebudou vzhledek k situaci, která je díky covidu. Budeme se soustředit na datum losu a od té doby se soustředit na dalšího soupeře.“ (pozn. redakce – los proběhne 9.12 ve 14:00)

Nulovou oslavu potvrdil i bývalý hráč Slavie Ondřej Míča. „Hospody jsou zavřené, takže nic nebude.“ Dále Ondra vyslovil své přání na dalšího soupeře v Lize Mistrů. „Ani nevím koho můžeme dostat, na jednu stranu nechci Chrudim, protože jsem proti nim hrál několikrát, na druhou stranu by to bylo nehlehčí vzhledem k cestování atd. Nejvíc je asi potkat Ricardinha“ Francouzská mistr vyhrál 7:3 a je tak možné že může dostat Hohenstein, ale i Lučenec.