UEFA Futsal Champions League FINAL: V Zadaru se rozehraje finálový turnaj s osmi účastníky.

zdroj: uefa,com

Od 28. dubna do 3. května se v chorvatském Zadaru odehraje finálový turnaj Ligy Mistrů, který bude mít osm účastníků. Tuto změnu nám přinesl nový formát, kde se místo skupin hráli pouze vyřazovací boje. Naposledy bylo k vidění osm účastníků na finálovém turnaji v ročníku 2001/02, kdy měla UEFA Cup/Liga Mistrů premiéru. Tato možnost přispěla k tomu, že se poprvé na finálový turnaj dostal klub ze Slovinska. Tím není nikdo jiný než Dobovec, tým za který hraje bývalý sparťan Tihomir Novak. Triumf obhajuje Barcelona, která je jako první nasazená a narazí právě na slovinského šampióna. Barca se musí obejít bez Lozana, Dobovec bez Čujece.

Do finálového turnaje se dostal i pětinásobný šampión soutěže, Inter Movistar. Jeho soupeřem bude ruská Jugra. Oba dva celky se střetly ve finále v roce 2016 a překvapivě se z výhry radoval ruský celek. Jugra tehdy v Guadalajaře získala svůj jediný triumf v Lize Mistrů, který si pamatuje čtveřice hráčů působící i v letošním kádru. Inter se může potkat s Barcelonou až ve finále, Byl by to třetí vzájemný finálový duel v této sezóně.

Další čtvrtfinálovou dvojici tvoří vítěz z roku 2019 Sporting a další ruský celek, KPRF. Portugalský celek přešel přes Chrudim, což jistě nepotěšilo české fanoušky. Na jedné straně bude chybět výborný Cardinal, na druhé straně bude absentovat Romulo, který se zranil v zápase s Jugrou. Hodně zvědaví budou diváci na pivota Sportingu Zickyho, který se představil za Portugalsko proti české reprezentaci v kvalifikaci na EURO.


Poslední čtvrtfinálovou dvojici tvoří Benfica a Kairat Almaty, tedy vítěz z roku 2010 proti šampionům z let 2013 a 2015. Právě tyto celky si prohodily v létě své hráče. Fernandinho zamířil do celku z Kazachstánu, opačným směrem zamířil Íranec Hossein Tayebi. Benfica nevyhrála od roku 2010, tedy od té doby, co v týmu nepůsobí Ricardinho.

Final eight se hraje v aréně Krešimira Ćosiće v Zadaru, tedy v místě, kde hrála baráž o MS česká reprezentace proti Chorvatsku. Každý zápas bude k vidění na UEFA TV – https://www.uefa.tv/competition/UFCL

Zde je program celé této akce.

Středa 28. dubna
Kairat Almaty (4) vs Benfica (5): 15:00
Barça (1) vs Dobovec (8): 20:00

Čtvrtek 29. dubna
Inter Movistar (2) vs Jugra Yugorsk (7): 15:00
Sporting (3) vs KPRF (6): 20:00

Semifinále

Sobota 1. května
SF1 – Barça/Dobovec vs Kairat/Benfica: 15.00 nebo 20:00
SF2 – Inter/Jugra vs Sporting/KPRF: 15.00 nebo 20:00

Finále

Pondělí 3. května
Vítěz SF1 vs Vítěz SF2: 20:00

zdroj: https://www.uefa.com/uefafutsalchampionsleague