Své šance jsme nevyužili a proto je ve finále Plzeň, ví Adriano

zdroj: https://www.svarogfc.cz/foto/detail/492-svarog-fc-helas-brno-1-ctvrtfinale

Stále to bude bolí a bolet asi nějakou dobu bude. Teplický Svarog měl na dosah finále, ale v rozhodujích momentech nebyl možná tak důsledný, a z playoff vypadl v semifinále. Rána jak pro vedení týmu, tak také fanoušky, kteří klub vehementně hnali celou sezónu. Pro náš web jsme exkluzivně vyzpovídali ADRIANA, který měl na tažení Teplic obří zásluhy.

Adriano, jak bys celkově zhodnotil sezónu?
Myslím si, že jsme měli skvělou sezónu. Tři porážky v základní části, a pak samozřejmě dobře rozjeté playoff. Bohužel to na finále nestačilo.

Po základní části jste skončili třetí, byl to cíl?
Cíl byl být ve finále. Měli jsme na to, zejména ty příležitosti ve třetím zápase v penaltovém rozstřelu. Nedokázali jsme toho využít. Je to velká škoda a stále jsem z toho zklamaný.


Ve čtvrfinále jste vyhráli 3:0. Poté následovala hodně dlouhá pauza. Co jste před startem semifinále dělali?
Trochu jsme si odpočinuli, pak jsme ale na to opět vlétli a intenzivně trénovali. Snažili jsme se odstranit nedostatky v naší hře, abychom předvedli skvělé výkony, které jsme myslím v semifinále předvedli.

Hrálo roli nakonec v semifinále i domácí prostředí?
Já věřm, že jsme hráli dobře doma i venku, to samé platilo pro Plzeň. V zápasech této úrovně s hráči na takovéto úrovni se domácí prostředí nepočítá.

Jak si již říkal, finále bylo velmi blízko. Dvě výhry, pak dvě prohry po penaltovém rozstřelu. Pro mnohé jste ve všech čtyřech duelech byli lepším celkem. Co se stalo s týmem před tím posledním zápasem?
Asi se nic extra nedělo. Všechny zápasy byly o detailech a oni ty klíčové momenty zvládli lépe. Měli jsme dvě penalty na postup a nedali jsme a to byl právě jeden z těch klíčových momentů. Plzeň ukázala v čem je silná a proč minulý rok vyhrála titul. Samozřejmě pochvala jde i za jejich brankářem, který po celou sérii chytil spousty našich šancí.

Co bylo tedy klíčové v tom pátém semifinále?
Prospali jsme začátek, a to si nemůžete v takto důležitém zápase dovolit. Nemůžete dostat tolik branek, proti týmům jako Plzeň se to pak velmi obtížně otáčí.

Koho tipuješ na vítěze finále?
Budou to velmi těsné zápasy a opět budou rozhodovat detaily. Plzeň je úřadující mistr a minulý rok byla tím nejlepším týmem. Asi je teď těžké určit, kdo to nakonec bude, ale ať už to bude Chrudim či Plzeň, tak to bude pro ten celek zasloužený zisk trofeje.

Co tvá budoucnost? Mohou tě fanoušci Teplic vidět i další sezónu v dresu Svarogu?
Skončila mi smlouva, takže nevím. V tento moment si chci dát pauzu na týden. Pak se vracím do tréninku a budu se připravovat na budoucí sezónu.