Sparta oplatila Slavii porážku v derby, Plzeň přejela Teplice a Mělník porazil Žabinské Vlky.

Sparta porazila v derby Slavii a oplatila tak v Edenu porížku svému rivalovi z minulého týdne. Třaskavý duel se očekával na severu, ale Teplice nezvládli duel s Plzní a prohráli 1:9. Domácím nepomohl ani podpora zpoza ochozů před halou. Mělník utnul sérii špatných výsledků a konečně bodoval za tři body, doma porazil Žabinské Vlky z Brna 7:2

Sparta začla zápas stejně jako ten minulý, Záruba poslal v úvodu Sešívané do vedení. Po té se ale vzepřel Hora a během minutky bylo skóre otočeno. V polovině první půle vyrovnal ze své pozice David Jošt. Málokdo by asi čekal, že to bylo ze strany Slavie střelecky v tomto zápase všechno. Devatenáctá minuta celé utkání rozhodla zápas, trefil se Křivánek a Brahimi a do kabin se šlo za stavu 2:4. Plán na nástup domácímu klubu nevyšel a do 22. minuty udeřil podruhé Křivánek a poprvé Angellot. Ten se prosadil ještě podruhé v 33. minutě a korunoval tak svůj skvělý výkon. Z palubovky vůbec neslezl, ale takhle ho známe z jeho nejlepších dob. Sparta ovládla derby rozdílem pěti branek a přiblížila se zase trochu k čelu tabulky.

Na čele tabulky je teď momentálně Sk Interobal Plzeň, která vyhrála na půdě v pátek nevýrazných Teplic. Svarog sice byl s balónem u nohy, ale Plzeň potrestala jakoukoliv menší chybu Teplic. Jednoduché a pohledné branky vstřelili již v prvním poločase Kozár, 2x Seidler, Künstner, Vnuk, Holý. 0:6! Na to se jistojistě koukalo fanouškům před halou těžko. Druhou půli to zkusili hráči severočekého celku bez brankáře, ale ani to jim moc pšenky nepřineslo. Holý se trefil ještě dvakrát a zkompletoval hattrick, jednu branku přidal i košický rychlík Gabriel Rick. Za Svarog pouze korigoval Keko. Skóre 1:9 jistojistě tabulkovému postavení neodpovídalo, ale někdy se prostě jeden celek hůře vyspí.


Družina Jakuba Němce již potřebovala zabrat a odnesli to Žabinští Vlci. Jako kdyby chtěli hráči Olympiku ukázat, že to jde i bez Josefa Gabča, který nastoupil už v derby za Spartu, a od začátku v utkání dominoval. Doma byl lepším celkem a až na jednu slabší pasáž nedal hostům z Brna moc čuchnout. Dvěma góly přispěli Moravec, Hrdý a Sváta, jednou branku se přidal Nedostup, za hosté se prosadil Cenek, Hromek.

Další utkání 1. Futsal ligy jsou na programu v neděli a v úterý. A my Vám minimálně jede z těchto dvou zápasu přineseme živě na našem Youtube kanále. Zde máte upoutávku.