Slovensko nezvládlo závěr zápasu v Baku a odlétá domů bez bodu.

Zdroj: https://futsalslovakia.sk/po-velmi-dobrom-vykone-odchadzame-z-baku-bez-bodu?fbclid=IwAR0HCgkDS7brVWkloHMwnyO-vBt4MYH6_0HX_1LJZzg1DIoMWV825PnzCoE

Pro někoho možná jednoznačný výsledek, ale kdo se koukal na celý zápas tak ví, že si Slováci mohli z horké půdy v Ázerbájdžánu odvést minumálně bod. Zápas se zlomil dvě minuty před koncem, kdy se dokázal prosadit Everton Cardoso. Po té už naši východní sousedi inkasovali dvakrát do prázdné branky.

Že to bude 1:1 téměř do konce zápasu nenapadlo asi nikoho. Šancí měli oba dva tými až až. Ale buď akce zmařili brankáři, nebo míč neposlechl hráče před prázdnou brankou. Ale pojďme pěkně po pořádku. V páté minutě zápasu otevřel střelou ze střední vzdálenosti Bolinha. V 15. minutě se ale soupeř radoval z vyrovnání, prosadil se i za pomocí štěstí druhý nejlepší střelec La Ligy, Tomáš Drahovský. Do poločasu šli tak oba týmy za stavu 1:1. Klid před bouří ukončil až Anton Brunovský, který uviděl druhou žlutou kartu „za nic“ a Slováci šli do tří. Všechno ubránila trojice Doša, Směřička a Drahovský, který snad neslezl z hrací plochy. Po té už, ale vlezla na sálovky sokolů nervozita, možná i únava a nerozehranost některých hráčů. Zbytečná pasivita vyústila ve výše zmíněný gól na 2:1. V závěrečné powerplay se dostali Slováci pouze do platonického tlaku a ještě dvakrát inkasovali. Absentoval rozerhaný Dominik Ostrák, kterého nechal trenér Berky pouze doma, jak by se mu na powerplay hodil.

Teď si z tohoto zápasu odnést leda jen to dobré, a to, že se Ázerbájdžánem dalo hrát. Teď musí bezpodmínečně tým Mariana Berkyho porazit v úterý Moldavsko. Utkání se hraje od 17 hodin v Popradu.


Zmiňme i úspěch pro Beniho Simitčihio, který se stal novým trenérem reprezentace Kosova. Gratulujeme!

Zdroj: https://www.facebook.com/ACSpartaPrahafutsal/