Seidler překonal rekord Romana Mareše a hlásí: „Nikdy bych neřekl, že by to mohlo být jednou, natož sedmkrát.“

Zdroj: Michal Pavlík, Svaz futsalu FAČR

Michal Seidler ukořistil další své prventství v anketě Futsalista roku a celkově už má na své pažbě sedmý zářez tohoto ocenění. Tentokrát vyhrátl před Tomášem Vnukem a Tomášem Koudelkou. „Jsem rád, že jsem se dostal na takovou metu. Když jsem začínal s futsalem, tak bych nikdy neřekl, že by to mohlo být jednou, natož sedmkrát.“To si pochvaloval rodák z Bílovce a při své děkovné řeči v našem rozhovoru nezapomněl poděkovat i svým parťákům. „Chtěl bych hlavně poděkovat svým spoluhráčům jak v Plzni, tak i v reprezentaci, bez kterých bych tohle nedokázal. Dále taky své rodině, která stojí vždy za mnou a podporuje mě!

Tímto triumfem v anketě o nejlepšího futsalistu překonal Romana Mareše. Současného hráče FK Chrudim má stále „Jumbo“ před sebou v historických ligových statistikách. „Co se týká vztahu s Romanem Marešem, tak z mé strany mohu říci, že jsem s ním nikdy žádné problémy neměl, ba naopak jsem se od něho hodně naučil . Je to profesionál se vším všudy , proto má takovou futsalovou dlouhodobost. Je až neuvěřitelné, jak v tolika letech muže někdo 5 -6 týdne trénovat a pak odehrát zápas. Opravdu před Romanem smekám klobouk,“ okomentoval Seidler a s úsměvem dodal: „myslím si, že tak dlouho jako Roman nebude hrát už nikdo.

Mistr Viegrádu má ale za vzor (a možná i za cíl) jiného českého snipera. „Ale musím říci, že můj vzor byl vždy Martin Dlouhý, kterého sem sledoval od doby, kdy jsem s futsalem začínal. Byl to neuvěřitelný střelec a hlavně skvělý člověk a jsem rad že jsem si mohl, jak s Romanem, tak s Martinem společně zahrát!“ Ocenění dostal 30-letý hráč Inetrobalu Plzeň od jiné plzeňské legendy, Pavla Horvátha. Celý přenos si můžete pustit ze záznamu na webu ČT sport.


Teď je momentálně „Jumbo“ spokojený tam, kde je. Ale údajně Michal v Plzni být ani nemusel. „Nějaké nabídky jsem měl v létě, ale už jsem byl domluvený s Plzní a musím říci, že toho rozhodnutí vůbec nelituji. V Plzni máme velmi dobrý tým, je tu skvěle zázemí a jsem tu spokojený! Co bude dál, tak to nevím.“ Interobal je bezesporu jedním z favoritů na zisk mistrovského titulu, nicméně Seidler pasuje do role největšiho favorita Chrudim. „Tlak je vždy a vždy bude na ty nejlepší, takže je jen na nás, jak se s tím popasujeme. Jsme si moc dobre vědomi, že v Plzni máme kvalitní tým, ale taky víme, že dobrý tým má Chrudim, Slavie, Teplice. Nicméně největším favoritem je Chrudim. Co se týká nás, tak půjdeme zapas od zápasu a budeme dělat vše pro to, aby jsme sbírali body.

Poslední slova padla na vyrovnanost naší ligy, jelikož o překvapivé výsledky zatím není nouze. „Další soupeři se na nás připravují a jde to vidět. Jak Chrudim, tak i my jsme hráli s relativně slabšími a malém jsme nevyhráli, což ukazuje, že už to není, jak to bývalo před 5 lety, kdy jste věděli, že první s posledním vyhraje o 10 gólů. Spousta těch papírově slabších týmu má teď v mužstvu fotbalisty a jde to poznat!