Řecká mise splněna. Slovenský národní tým získal povinných šest bodů.

zdroj: Vladimír Hindra, Futsalslovakia.sk

Cokoliv jiného, než šest bodů z dvojzápasu proti Řecku, by bylo překvapení. Toho si byli vědomi i reprezentatni Slovenska a k tomuto dvojutkání přistoupili velmi zodpovědně. Výsledek se dostavil a družina trenéra Berkyho si připsala „povinné“ dvě výhry. Byly to také první soutěžní výhry od října 2019, kdy Slovensko vyhrálo nad Moldavskem, tedy soupeřem v boji o postup na Euro 2022.

První zápas se odehrál v Bratislavě 4. března. Na Slovácích byla ze začátku utkání znát lehká nervozita. Gólový účet utkání otevřel hrdina zápasu, Gabriel Rick. Hráč Plzně si připsal ještě další dvě branky a zkompletoval hattrick. Dále se trefili ještě Doša, Zaťovič a Směřička a domácí celek si tak připsal výhru 6:0!

V druhém zápase naši východní sousedi nenechali nic na náhodě a vedli od samého začátku. Trefil se španělský legionář Tomáš Drahovský. V Aténách se posléze čekalo na moment, kdy se utkání definitivně rozhodne. Do poločasu se dokázal trefit i navrátilec do reprezentace a nová akvizice Lučence, Dušan Rafaj. Utkání se zlomilo v 29. minutě, kdy se trefili po jednoduchých a krásných kombinacích Rick, Zaťovič a Serbin. Do konce zápasu už žádná branka nepadla.


Celé dvojutkání zvládl odchytat bez inkasované branky Marek Karpiak, pozitivně zapůsobil i Patrik Zaťovič, který nastoupil v první čtyřce a odehrál dobré oba dva zápasy a navíc přidal dvě branky.

Co čeká slovenský národní tým dále? 8. dubna doma Ázerbájdžán a o pět dní později velmi těžký zápas v Moldavsku. Důležitost příštího reprezentačního srazu není potřeba připomínat. Dokážou Slováci postoupit na Euro 2022?