První derby ovládla Slavia!

Hotovo vymalováno, a to červenobíle. Sešívaní ovládli poprvé od roku 2017 Pražské derby! Výsledek 4:2 nevypadá tak jednoznačně, ale Sparta korigovala výsledek až v poslední minutě utkání. Slavia ukázala svoji fyzickou připravenost a Spartě moc příležitostí nenabídla a když už ano, zachytal Karpiak nebo konstrukce za ním. Záznam utkání si můžete pustit na ČT Sport.

Pojďme ale hezky postupně. Slavia se dostala velmi brzo dovedení, po dorážce se trefil David Jošt. Tato branka jako kdyby paralyzovala Spartu na celý první poločas. Do branky se na straně Sparty vrátil nestárnoucí Libor Gerčák a hned ukázal, že rozhodně za ten rok co nechytal, nezrezavěl. Spartu držel po šancích Homoly, Křemena a Záruby.

Ve druhém poločase měla Sparta šance na vyrovnání, ale vše se zlomilo pro dalším gólu Davida Jošta. V 32. minutě se ještě prosadil se štěstím po breaku Sláma a svůj skvelý střelecký výkon korunoval hattrickem David Jošt – 0:4. Své šance Sparta v mezidobí nevyužila, trochu naději na lepší zítřky dal hráčum z UNYP arény Lukáš Křivánek, který se na konci zápasu dvakrát prosadil a upravil na konečných 2:4 z pohledu domácího celku.


Oba dva celky čeká před derby vol. 2 ještě jeden zápas. Slavia pocestuje do Plzně, Sparta přivítá České Budějovice. Spolu sehrají zápas v pátek 15.1. ve sportovní hale v Edenu.

Ohlasy aktérů derby ZDE