Týmy začínají přípravu na ligu, jaké jsou první změny v kádrech účastníků 1. FUTSAL ligy?

Nový ročník 1. FUTSAL ligy má naplánovaný start na datum 27.8., a tak je pochopitelné, že už se pomalu scházejí týmy, aby se na následující sezónu řádně připravily. S tím souvisí každoroční přeliv hráčů, nové podpisy, přestupy, a také noví trenéři.

Začínáme na severu Čech. FTZS Liberec je zatím zřejmě nejaktivnějším hráčem na přestupovém poli a už kromě nového trenéra oznámil celou řadu nových hráčů. Ale hezky popořadě. Aleše Benka ve funkci hlavního trenéra vystřídal Karel Vrabec, který zřejmě pověsil sálovky na hřebík a bude se naplno věnovat trenéřině. Benek bude dále působit jako hráč FTZS, a také bude mít na starost juniorské kategorie. Kádr je také slušně posílený, z Ústí přišel 8. nejproduktivnější hráč základní části minulé sezóny, Tomáš Jelínek. Spolu s ním přichází i reprezentační pivot Jiří Baran z Teplic. Dále FTZS získalo hráče s prespektivou do budoucna, a to mladéžníky Vika s Ježkem či Jana Díla z libereckého Pampuchu.

Přípravu s Libercem naopak nezačne Dominik Zdržálek, který se vrací do SK Olympik Mělník. Společně s ním se vrací i Josef Gabčo, který působil ve Spartě. Hostování skončilo také Jiřímu Vokounovi, který je stále kmenovým hráčem mělnického klubu. O jeho budoucnosti se rozhodne v následujících týdnech. Posílit by mohl Mělník v brankovišti. Už minulý ročník dochytával společně se Šandou Jan Žežulka ze Slavie, Tento brankář se rozloučil s fanoušky sešívaných na sociální síti a očekává se, že ho v Edenu v další sezóně uvidíme leda jako možného protihráče. Uvidíme, jestli „Žeži“ zamíří opět do Olypmiku nebo ho ulovil jiný celek.


Branku Slavie by i v další sezóně mělo hajit duo Marek Karpiak, Adam Vondráček. Sešivaní udrželi i další klíčové hráče, zůstavají Leovski, Daniel, Jošt, Homola, zůstat by podle rozhovoru s trenérem Fričem i ostatní opory, a to zřejmě jak ty české, tak i slovenské. Do kádru se vrací po zranění i Martin Brychta, což je určitě dobrá zpráva. Nové tváře Slavia neoznámila, ale je možné, že nějaké příjdou. Z mužstva odchází Žežulka a Hruška.

O maličko aktivnější byl druhý pražský celek, Sparta zatím představila hráče, kteří budou v týmu pokračovat + 2 nové tváře. V UNYP aréně budou pokračovat Angellot, Gualda, Křivánek či navrátilec Cristiano. Klub zatím oznámil příchod dvou hráču z Helasu Brno – brankáře Mykytjuka a Tarika Lukšiji. I tady se zřejmě dočkáme hodně změn. Zpět do kádru se nevrátí zřejmě Maicon a norský brankář Rakvaag. Uvidíme, kde začne sezónu Libor Gerčák, mladík Hora nebo veterán Carlinhos. Sparťanský tým bude zřejmě dopředstaven v průběhu letní přípravy, ale jak známe historii, Beni Simitči má vždy pro fanoušky nějaké překvapení.

Do Čech by se mělo vrátit ještě jedno zajímavé jméno. Antonín Hrdina nebude pokračovat ve Švýcarsku a zřejmě zakotví v 1. FUTSAL lize. Práva na něj má stále Sparta. V minulosti působil Hrdina ve Slavii či na hostování v Olympiku Mělník.

Uragán proběhl v teplickém Svarogu. Ten nejdříve oznámil, že i další sezónu bude působit v Teplicích. Dále došlo ke změne na trenerském postu – Eloye Alonsa (odchod do Itálie) nahradil ve funkci portugalec André Guimaraes. Z kádru, který bojoval minulou sezónu o finále zůstal pouze Adriano, Claudio a Michal Hůla. Svarog postupně ohlašuje nové posily, zatím známe první tři – Jaroslav Slavík, Diece a Alvaro Pacheco. V Teplicích se opět rýsuje zajímavá parta.