Playoff gameday #9: Slavia porazila Spartu a slaví postup do semifinále.

Zatímco všechny zbylé série skončily ve třech utkáních, tato skončila až v posledním možném. Úspěšnějším týmem byl ten z Edenu. Slavia porazila Spartu 5:4 a může slavit postup do seminfinále. Tři roky staré vyřazení je tak oplaceno. V semifinále Slavia narazí na Plzeň.

Byl to opět velmi opatrný první poločas. Když už to vypadalo na bezbrankový první poločas, tak se trefil ve 20. minutě z 10 m kopu Ševčík, tento počin byl ale rychle vymazán brankou Maicona a do kabin tak šlo za stavu 1:1.

Do druhého poločasu vstoupili produktivněji Slávisté. Nejprve se trefil Ostrák a poté Homola. Na 2:3 se trefil Křivánek, který se zároveň stal nejlepším střelcem v historii pražského derby mezi Spartou a Slavií. Sparta začala tlačit, ale znovu neuspěl Křivánek a poté v tutovce selhal Angellot. Sparta šla do powerplay, ale jakoby už nezbyly na tuto herní činnost síly. Brahimi trefil bránícího Daniela a od něj doputoval míč až prázdné sparťanské branky – 2:4. Jiskru naděje pro hráče z Vysočan vybojoval ještě křižnou brankou Carlinhos. Sparta měla minutu na vyrovnání, ale tu nevyužila. Po chybě skóroval Leovski. Sparta snížila ještě před koncem znovu zásluhou Carlinhose a nepozornosti brankáře Karpiaka. Tato branka ale přišla pozdě. Utkání skončilo 4:5 a Slavia může slavit. Spartě nepomohli ani čtyři asistence Azema Brahimiho a v letošním playoff tak končí.

Semifinálové série se začnou hrát od 5. května. Začne se hned TV utkáním mezi Chrudimi a Teplicemi. Termíny série Plzeň x Slavia budou upřesněny.

AC Sparta Praha – SK Slavia Praha 4:5 (1:1), stav série 2:3
Branky: 20. Maicon (Brahimi), 31. Křivánek (Brahimi), 40. Carlinhos (Brahimi), 40. Carlinhos (Brahimi) – 20. Ševčík (10 m kop), 23. Ostrák (Ševčík), 27. Homola (Leovski), 39. Daniel, 40. Leovski (Daniel).