Playoff gameday #7: Slavia vybojovala v Edenu rozhodující zápas, hrát se bude v pátek

Předpovědi nenapovídali gólové přestřelce a to se také potvrdilo. K vidění byly pouze tři branky. Poprvé rozvlnil síť Lukáš Křivánek. Sparta tak poprvé v sérii skórovala jako první. To, podle čeho ale lze odhadnout vítěze, je vstřelená branka ve 20, minutě utkání. Tentokrát ji vstřelila Slavia, konkrétně kapitán sešívaných Jan Homola – 1:1.

V druhém poločase se opět přetahovala obě mužstva o tu jednu potřebnou branku. Slavia orazítkovala několikrát konstrukci branky, Sparta pálila většinou do brankáře Karpiaka. Během druhé poloviny branka nepadla, a tak se šlo podruhé v této sérii do proloužení. V něm opět zaúřadovala severomakedonská dvojka, Leovski si narazil s Danielem a rozradostnil tábor červenobílých. Ve druhém prodloužení už Sparta nedokázala kontrovat, a tak tato série dojde až do pátého duelu.

Ze zranění se zřejmě oklepal Radim Záruba, naopak mimo hru se dostal Zdeněk Sláma. Sparťané hráli bez Diega či Jesuse Gualdy. Oba celky tak čeká perná práce, aby byli jejich hráči fit na páteční pátý duel. Ve čtvrtek může postoupit do semifinále tým SK Interobal Plzeň. Jestli jim ještě cestu zkomplikuje Mělník, uvidíte od 20:00 na HBBTV ČT Sport.


SK Slavia Praha – AC Sparta Praha 2:1 pp (1:1), stav série 2:2
Branky: 20. Homola (Daniel), 44. Leovski (Daniel) – 4. Křivánek (Vokoun)