Playoff gameday #4: Sparta urvala výhru po penaltách a má matchball.

Velké drama, které se muselo líbit. V UNYP aréně to dlouho vypadalo na červenobílou párty, ale z druhého bodu v sérii se nakonec po penaltách radovala domácí hráči. Od postupu do semifinále tak Spartu dělí jedna výhra.

zdroj: Instagram AC Sparta Praha futsal

Slavia od začátku dobře bránila a po zásluze se dočkala dvoubrankového vedení, když se dvakrát tretil Daniel. Sparta neměla příliš šancí, a když už ano, byl proti brankář Karpiak. Přeci jen se ale domácí dostali před odchodem do kabin na dostřel, půl minuty před koncem poločasu zamířil přesně k tyči Kolumbijec Angellot.

Kritickým momentem utkání byla 22. minuta. Brankář Rakvaag, který nahradil v brance Gerčáka, špatně odhadl situaci a ve vápně fauloval důsledného Jošta. Následovala červená karta pro norského brankáře a gól ze sálovky Radima Záruby. Libor Gerčák zůstal bez inkasované branky dvě minuty, Sláma vyřešil brejkovou situaci na jedničku a Slavia vedla 4:1.


Se Spartou to vypadalo nevalně. Beni Simitči to po timeoutu vsadil na jednu kartu. S cílem vyrovnat šla Sparta do powerplay. Že není nic ztraceno deklaroval svou druhou brankou v zápase Angellot. Sparta politá živou vodou, utahovala šrouby a dočkala se vyrovnání. Ve 38. minutě se ze zadná tyče trefil Brahimi, aby o minutu později využil chyby červenobílých v obraně Maicon. Rozhodonout mohl Daniel, který vzal na svá bedra odpovědnost po šestém faulu Sparty, ale velkou penaltu mu vychytal Libor Gerčák. Na druhé straně napotrestal Karpiakovu chybu Maicon. Po základní hrací době utkání skončilo 4:4 a šlo se tak do prodloužení.

Ve 44. minutě Angellot vysunul vpřed Brahimiho, který se parádně trefil k zadní tyči. V druhé pětiminutovce musela hrát bez brankáře Slavia a vyplatilo se. Nehlídaný se za obránci zjevil Leovski, kterému v severomakendoské spolupráci sehrál na vyrovnání Daniel. Šlo se do penalt. Karpiak chytil jednu penaltu, Gerčák dvě. Tu rozhodující proměnil se štěstím Křivánek a Sparta tak bude mít ve středu v Edenu mečbol.

V pondělí může využit mečbol Chrudim, s Libercem se hraje v chrudimské hale od 19. O hodinu později hostí Mělník doma Plzeň.

AC Sparta Praha – SK Slavia Praha 6:5 po pen. (1:2, 4:4)
Branky: 20. Angellot, 33. Angellot, 38. Brahimi, 39. Maicon, 44. Brahimi, rozhodující pk Křivánek – 8. Daniel, 13. Daniel, 22. Záruba (pen.), 24. Sláma, 50. Leovski.