Playoff Gameday #3: Helas sahal po výhře, Sparta otočila derby, Chrudim zvítězila 4:1.

Další hrací den Playoff 1. FUTSAL ligy přinesl další dramata. Pro oko diváka jsou souboje napínavé, pro trenéry a funkcionáře infarktové. Pojďme se podívat na průběh všech zápasů.

Na sever Čech zavítala k druhému duelu série do Liberce Chrudim. Lépe začali Chrudimští, v 7. minutě se trefil po pohledné kombinaci David Drozd. Liberec dokázal zareagovat, Žampa dokázal přiklepnout Janáčkovi a ten zamířil přesně k přední tyči. Z vyrovnaného stavu se mohl domácí FTZS radovat pouze tři minuty. Felipe se uvolnil u lajny a nacentroval přesně do prostoru, kde se nacházel Martin Doša – 1:2. Do poločasu se trefil ještě Yuri. Po přestávce se prosadil nádhernou střelou ze střední vzdálenosti Éverton a Chrudim zvítězila 4:1. V sérii celkově vede 2:0.

Velké drama pak přinesly zbývající dva zápasy. Helas díky dvěma zásahům Davida Cupáka vedl nad Teplicemi 2:0. Svarog si nechal to nejlepší až na konec duelu. V 35. minutě měl volno na střelu Joao Salla, nepohrdl a snížíl na rozdíl jedné branky. O tři minuty později se Joao Salla prosadil podruhé z přímého kopu. Když už vše směřovalo do prodloužení, tak Helas rozehrával deset vteřin do konce utkání signál z přímého kopu. Rozehrávka se ale nepovedla, Deco rychle vystřelil přes celé hřiště a trefil břevno, odražený míč sebral bleskově rychle Gutti, nadvakrát se mu podařilo překonat domácího brankáře a těsně před klaksonem zařídíl druhý bod v sérii pro Teplice.


Dramatické bylo také druhé pražské derby. Do vedení se dostala opět Slavia, v 6. minutě Leovski protancoval hřištěm a na zadní tyč překonal Libora Gerčáka. Po té se činili oba dva brankáři, do konce poločasu nicméně dokázal prolomit střelecké trápení Sparty Carlinhos a do kabin se šlo za nerozhodného výsledku. Při návratu na hřiště se do sebe slovně pustili trenér sešivaných David Frič a hostující Josef Gabčo. A jakoby to mělo předznamenat dění na hřišti ve druhém poločase. Várku emocí odstartoval Jan Homola, který dokázal využít chyby ve sparťanské defenzívě a po přihrávce od Daniela pohodlně skóroval. Tím tak odstartoval gólové hody. Za malý moment vyrovnal Carlinhos, jeho střele dopomohl ke gólu ještě tečí Ševčík. Poté přišli chvíle Jiřího Vokouna, nejprve poprvé do vedení v sérii poslal Spartu v 36. minutě, aby o minutu později dodal svému celku vedení o dva góly. Slavia šla do powerplay a Ostrák zadělal na drama – 3:4, Při dalším náporu ale domácí celek udělal chybu v rozehrávce, s obranou si pohrál Křivánek a bylo to 5:3 pro Spartu. Tým Davida Friče to nevzdal a Leovski ještě dokázal svým druhým gólem v utkání snížit. Další gól ale v utkání nepadnul a stav série je tak 1:1.

Program playoff pokračuje v neděli, kdy doma Sparta přivítá v třetím souboji série Slavii v UNYP aréně. Utkání uvidíte na ČT Sport od 20:15.

Helas Brno – Svarog FC Teplice 2:3 (0:0), stav série 0:2
Branky: 24. D.Cupák, 29. D.Cupák (pen.) – 35. Joao Salla, 38. Joao Salla, 40. Gutti.

SK Slavia Praha – AC Sparta Praha 4:5 (1:1), stav série 1:1
Branky: 6. Leovski (Sláma), 32. Homola (Daniel), 39. Ostrák (Daniel), 40. Leovski (Ostrák) – 20. Carlinhos, 35. Carlinhos (Angellot), 36. Vokoun (Brahimi), 37. Vokoun (Brahimi), 39. Křivánek (Fogaca).

FTZS Liberec – FK Chrudim 1:4 (1:3), stav série 0:2
Branky: 9. Janáček (Žampa) – 7. Drozd D. (Koudelka), 12. Doša (Felipe), 16. Yuri (D. Drozd), 27. Éverton (Felipe).