Playoff gameday #13: Teplice vrací sérii do Chomutova po penaltovém drama

Toto semifinále ještě nekončí! Futsalisté Svarogu FC Teplice dokázali zvítězit v Chrudimi a ještě si prodloužili sezónu minimálně o jedno utkání. Rozhodl až nejzazší možný scénář, tedy pokutové kopy.

Kdo si stěžoval v těchto semifinálových duelech na málo branek, tak musel být spokojen, tedy alespoň v prvním poločase. Hned v 1. minutě se trefil na zadní tyči Yuri a Chrudim šla do vedení. Teplice tato trefa ale nepoložila, o několik málo chvil vyrovnal po pěkné kombinaci Paulinho. V 8. minutě byl k vidění nejkrásnější moment zápasu, David Drozd si navedl balón na střed a svou levačkou vymetl všechny pavučinky branky Mirca Casassy, který nahradil v brance Svarogu Michala Hůlu. I na tuto trefu ale hráči Teplic našli odpověď. Chrudim nezvládla zahrání rohového kopu, Paulinho běžel sám na Rennana a srovnal střelou k tyči na 2:2.

Střelecky bohatý první poločas, vystřídalo gólové sucho. Čekalo se na onu chybu, ta ale nepřišla na ani jedné straně. Branka nepadla v druhém poločase, ani v prodloužení. Tam měli největší příležitosti ke skórování bratři Drozdové, ale vždy skvěle zasáhl brankář Casassa. Utkání šlo do penaltového rozstřelu. Za Chrudim selhali Tomáš Koudelka a Max, za hosty pouze Joao Salla a Svarog tak zvítězil v tomto zápase 3:2 po penaltách.


FK Chrudim – Svarog FC Teplice 2:3pk (2:2, 2:2), stav série 2:1
Branky: 1. Yuri (Koudelka), 8. D. Drozd (Yuri) – 3. Paulinho (Joao Salla), 15. Paulinho (Deco), rozhodující pk Tato.

O postup do finále se ve středu bude snažit Plzeň, která hostí od 19:00 Slavii. Utkání můžete sledovat na YouTube Inetrobalu či na HBBTV ČT.