Playoff Gameday #11: Teplice zahodili šanci na vyrovnání série, Chrudim vybojovala mečboly.

Sobotní večer byl pro futsalového fanouška ve znamení utkání Svarog FC Teplice vs FK Chrudim. Výsledek byl opět 2:1 a znovu pro celek z východu Čech. Chrudimští vedou v sérii 2:0 a v úterý mohou slavit postup do finále.

Zápas byl ze začátku hodně opatrný, šancí bylo pomálu. Tu největší spálil asi Cesar Ribeiro, když byl sám před Rennanem, ale nedokázal zakončit přesně. V první půli branka nepadla. I v druhé půlce byli lepší hráču Svarogu, paradoxně ale skórovala první Chrudim. Sérii osobních soubojů ve středu hřiště dokázal využít v gólovou radost po narážečce od Yuriho Éverton. Svarog pálil, seč mu síly stačily a dočkal se. Po skvěle zahrané standartní situaci se trefil přesně na zadní tyč Adriano. V 38. minutě došlo k rozhodnutí. Nejprve se zaskvěl zákrokem večera Rennan proti Alemaovi, následný rohový kop zahráli domácí tak, že Chrudim šla do brejku 3 na 1 a pobídku Felipeho geniálním lobem na zadná tyč využil Pavel Drozd,. V následné powerpaly už branka nepadla. Tepličtí doplatili na selhání v zakončení a fatální chybu při rozehrávce standartní situace. Stav série je tedy 2:0 pro Chrudim.

Další zápas Playoff 1. FUTSAL ligy je na programu v pondělí, kdy hrají před obrazovkami ČT Sport SK Slavia Praha a SK Interobal Plzeň


Svarog FC Teplice – FK Chrudim 1:2 (0:0), stav série 0:2
Branky: 32. Adriano (Joao Salla) – 25. Éverton (Yuri), 38. P. Drozd (Felipe).