Playoff gameday #10: Semifinále začalo výhrou domácích celků.

První semifinálový den nám přinesl dramatické zápasy, nízký počet branek a těsné výhry domácích celků. Z prvního bodu v sérii se tak může radovat Plzeň a Chrudim.

Zápas Plzně se Slavii přinesl úvodní branku až ve 20. minutě první půle. Pro Slavii typický znak playoff zápasů a byli to právě Sešívaní, kteří se dostali do vedení, z dálky se trefil Ševčík. V druhé polovině se trefil další slovenský střelec. Po sehrávce Petera Kozára vyrovnal skóre Gabriel Rick. Nejkrásnější akci zápasu si přichystali o pět minut později Tomáš Vnuk a Michal Seidler. Kombinaci alá Brazílie zakončil Tomáš Vnuk, brankář Slavie Adam Vondráček se jen ohlédl. V závěru zápasu už branku nepřinesl, ale červenou kartu ano. Dostal jí hráč Slavie Daniel za jasné zmaření brankové příležitosti v situaci, kdy jeden z hráču Interobalu mohl skórovat do prázdné branky. Slavia tak přišla na další zápas o klíčového hráče. Výhru 2:1 mohla slavit Plzeň.

Druhý zápas byl podobného ražení. Kvalitní defenzíva a málo šancí. Až v 12. minutě rozvlnil síť po sehrávce Tomáše Koudelky David Drozd. Další branky padaly až po přestávce. Svarog přebral roli aktivnějšího týmu v utkání a byl za to odměněn vyrovnávajícím gólem. V 29. minutě se dostal k odraženému míčí Adriano a bylo vyrovnáno – 1:1. Když už si diváci mysleli, že zápas půjde do prodloužení, zaúřadavala znovu Chrudim. Michal Hůla měl zakrytý výhled, a toho dokázal vyžít dobře utaženou střelou na zadní tyč David Drozd. Teplice se snažili v powerplay vyrovnat, ale ke korekci skóre už nedošlo. Chrudim zvítězila 2:1


Semifinálový program pokračuje v sobotu od 19 hodin utkáním Svarog FC Teplice x FK Chrudim. Tento zápas budete moci sledovat na Youtube Sport Overtime!

SK Interobal Plzeň – SK Slavia Praha 2:1 (0:1)
Branky: 25. Rick (Kozár), 30. Vnuk (Seidler) – 20. Ševčík (Leovski).

FK Chrudim – Svarog FC Teplice 2:1 (1:0)
Branky: 12. D. Drozd (Koudelka), 37. D. Drozd (Éverton) – 29. Adriano (Alemao).