Playoff finále: O titul si to rozdá první a druhý celek po základní části

Plzeň a Chrudim, tedy to nejlepší po základní části uvidíme v samotném finále. Můžeme tedy s jistou nadsázkou napsat finále snů. Tyto zápasy přesně chce divák vidět ve finále. Pojdmě se na tento finálový duel podívat!

SK Interobal Plzeň
Přednost má pochopitelně celek ze západu Čech, který vyhrál základní část 1, FUTSAL ligy. To se mu povedlo poprvé, stejně jako postup do finále playoff. Klíčovým hráčem je Tomáš Vnuk, který táhnul Interobal zejména v semifinálové sérii. Pro trenéra Kopeckého je to životní šance na klubové úrovni, jeho hráči už ale znají, jaké to je vyhrát ligový titul. A právě na ně bude spoléhat kouč Plzně ve finálové sérii. Vahala, Seidler nebo Rešetár – zejména tato trojka bude zkušenostmi velet.

FK Chrudim
Východočeši jsou po finálové odmlce opět krůček od vrcholu. Celek nabitý zkušenostmi z Ligy Mistrů a z finálových duelů má zkušenostně větší zážitky s vypjatými duely. Trenér Conde je na Plzeň skvěle přirpavený. Pro Chrudim hraje i fakt, že s Plzní ještě nikdy neprohrála. Porazit Chrudim třikrát tedy bude mít Interobal velmi těžké. Hlavním bodovým tahounem mužstva je Éverton, který dokonce s dvanácti body vede produktivitu playoff. Dalšími trumfy má ukryty Conde v Yurim nebo Davidu Drozdovi.

Nejlepší útok po základní části vs nejlepší obrana po základní části – i to bude otázka, kterou nám rozlousknou až samotné zápasy. Tato reklama na český futsal začíná 20.5. v 19 hodin a lze ji sledovat na webu ČT SPORT nebo na YouTube klubů. Tento návod na sledování platí i pro všechny další utkání.


Termíny zápasů: 20.5., 24.5., 27.5., 30.5., 2.6.

SK Interobal PlzeňFK Chrudim
Cesta do fináleMělník (3:0), Slavia (3:0)Liberec (3:0), Teplice (3:1)
Vzájemné duely v ZČ3:3, 2:23:3, 2:2
Nejproduktivnější hráč POTomáš Vnuk 7+3Évertron 7+5
Skóre v PO23:538:12
Skóre v ZČ140:40104:21
Tabulka započítává i branky dosažené po prodloužení či branku za penaltový rozstěl.