Pět zápasu o víkendu přineslo pět výher domácím celkům.

Nejvyšší česká futsalová soutěž jede na plné obrátky! Od pátku do nedělě se odehrálo celkem pět zápasů a bylo se na co koukat. Kdo si nakonec připsal tři body a kdo jel domu smutný? Dozvíte se v následujícím článku.

Náš TV zápas se odehrál v Teplicích, kde Svarog přivítal Helas. Ze začátku utkání to byla trochu bída ze strany domácího celku, ale Brazilci rychle zahřáli své motory. Sice inkasovali první ze sálovky Tarika Lukšiji, ale po té už řádila dvojice Deco – Keko a celý zápas skončil 7:2 pro Svarog.

Chrudim neměla doma problémy se Žabinskými Vlky z Brna. Jednoznačná výhra a příprava na Ligu Mistrů a ještě bez inkasované branky. Hosté si odvezli desetigolový hrnec na Moravu, řádil David Drozd nebo Max. Družina Felipe Condeho tak slavila výhru 10:0.


zdroj Instagram 1. Futsal ligy

Liberec přivítal doma Českou Lípu a v tomto zápase není nouze o napětí. To se ukázalo i v tomto zápase. Démoni několikrát vedli, ale vždy pouze těsným rozdílem a na to doplatili. Liberec se nevzdal za žádného stavu a nakonec byl šťastnějším týmem. O výhře 6:5 rozhodl v 35. minutě Henzl.

V neděli se do hry zapojili i další týmy, pro které to byl první zápas. Interobal Plzeň na své palubovce přivítala Rapid Ústí na Labem. Na streamu sice trochu drhla technika, ale kde to rozhodně sedělo jak má, tak bylo na hrací ploše. Interobal plnil roli favorita od začátku až do konce a hosté můžou být za skóre 10:2 ještě rádi. Řádil opět Tomáš Vnuk a také Michal Seidler.

České Budějovice nebyli v roli favorita s Mělníkem, ale ten na jihu Čech tvrdé narazil. Olympik nevsítil ani branku a od Dynama dostalo bůra. Hráči Mělníku nepředvedli optimální výkon a domů se vrací s prázdnou. Naopak Dynamo si spravilo chuť a připsalo si první letošní body po vítezství 5:0.

I další týden je pěkně nabitý. Hned v pondělí hraje Česká Lípa s Chrudímí od 20:30 a jediný den, kdy si fanoušek českého futsalu nepřijdé na své je čtvrtek. Kopmletní rozpis najdeš zde https://futsalliga.cz/zapasy/