„Měl by to být pohlednější zápas,“ věří Tomáš Koudelka. Dokáže Chrudim postoupit?

V sobotu 15.1 se v Městské sportovní hale v Chrudimi odehraje 1/32 finále Ligy Mistrů. Domácí celek přivítá vítěze soutěžního ročníku Lucemburska z minulého roku, Differdange 03. Utkání začíná v 19:00. „Důležitý bude náš výkon,“ ví moc dobře Tomáš Koudelka, kapitán FK Chrudim.

Nikdo moc neví, co od lucemburského celku čekat. Ve svém kádru má českým divákům dvě známé tváře, Djo a Teka se proháněli na palubovkách v dresu Teplic. „Moc informací o soupeři nemáme, ovšem věříme, že soupeři budou chtít hrát více futsal než finský soupeř, což by nám mohlo vyhovovat. Důležitý bude náš výkon.“

„Koudy“, jak se třicetiletému kapitánovi Chrudimi přezdívá, si pochvaluje restart 1. Futsal ligy a také jsme se v rozhovoru dostali k přípravě právě na zápas Ligy Mistrů. „Jednoznačně jsme rádi, že se hraje. V zápase proti Démonům jsme si chtěli vyzkoušet různé varianty, které pro náš tým nejsou běžné v české lize a doufáme, že to byla dobrá příprava a bude nám vše fungovat.“


A co taktika na lucemburského soupeře? „Taktických plánů máme víc a budeme to upravovat podle průběhu zápasu. Trenér Conde nás přirpavil na všechyn situace, které mohou nastat a budeme dobře reagovat.“ Nic jiného také než postup domácí nechtějí a bylo by to určité zklamání, přeci jen soupeř je hratelný. Ale nebude to žádná lehká práce.

Přímý přenos můžete sledovat na webu LSTV, souhrn toho nejdůležitějšího poté ve stories na instagramu Sport Overtime. Připomene jen, že Liga Mistrů začíná dnes zápasem Barcelony s kosovskou Prištinou.

Zde se můžete podívat na popis lucemburského soupeře, který v prvním kole přešel ve francouzském azylu přes Helvecii z Anglie. Video je z dílny Chrudimi, komentářem provází Radek Klier.