Lučenec vydřel postup v prodloužení! O své dojmy se podělil bývalý hráč Slavie.

zdroj: https://www.facebook.com/futsalklublucenec/

Velké drama příznivcům slovenského futsalu připravil tým z Lučence, když nedokázal udržet vedení 1:3 a o postupu musel rozhodnout až v prodloužení. Do další fáze poslal tým z jihu Slovenska Peter Serbin gólem ve druhém prodloužení. Po postupu se o své dojmy podělil Martin Směřička. „Z postupu se velmi těšíme, protože se nezrodil úplně lehko.“

„Smiežo“ si stěžoval i na nerozehranost a absenci tréninků, což byly dle jeho názoru hlavní důsledky, proč Lučenec nevyhrál již v základní hrací době. „Nedali jsme v úvodu utkání šestku, pak další šance. Zápas se sice vyvíjel v naší režii, ale v závěru jsme inkasovali jeden gól, a po tlaku soupeře jsme dostali na 3:3.“ Poté se ukázala týmová síla Lučence, který se psychicky nesložil a v prodloužení rozhodl o výhře. „Za postup jsem rád nejen kvůli svému klubu, ale i slovenskému futsalu. Děkuji všem spoluhráčům a členům realizačního týmu a vedení klubu. Zvládli jsme to společně,“ doplnil 26-letý zkušený hráč.

Martin také podotknul, že se na soupeře detailně připravovali a největším problémem byly jejich nevyužité šance. A že jich bylo dost! Na závěr si ještě na jedno překvapení bývalý hráč Slavie vzpomněl. „Jediné, co mě při zápase překvapilo, byla reakce Radima Záruby po našem druhém góle. Při oslavě mě „sonic“ kousnul do nosu a doktoři mi museli zastavovat krvácení,“ s úsměvem podotknul Směřička a šel se radovat z postupu i s Radimem Suárezem do dalšího kola Champions League.