Ligové manšafty v plné přípavě na start sezóny. Na český futsal čeká nová idendita.

V seriálu předsezoních článků se opět zaměříme na přesuny v kádrech, přápravné zápasy a další zajímavosti.

Českou futsalovou veřejnost určitě zajímala pražská Sparta. Ta zatím do světa vydala jedno nové jméno, a to je Neto. Ve Spartě bude hrát i další sezónu Carlinhos, který se do přípravy zapojil společně s Angellotem později. Celek z Podvinného mlýna má za sebou jeden přípravný zápas. S něměckým mistrem Sparta prohrála 4:5. Za rudé se trefil poprvé Tarik Lukšija. Uvidíme, jestli ještě někoho Beni Simitči přivede.

Další změny ohlásila Chrudim. Po Yurim, Rennanovo, Felipem se Východočeši rozloučili i s Lytvyněnkem. Gólmana Javorskiho doplní v brankovišti nový Brazilec Dudu. Kádr opustil také Mužík, který se vrací do Helasu. Vítěz z Plzně zatím hlásí pouze prodloužení kontraktů s hráči. Interobal absolvoval dvojzápas s něměckým Hohensteinem. S družinou Michala Saláka Plzeň jednou vyhrála, podruhé odešla poražena.


Svůj kádr dokončili Teplice. Svarog krom Slavíka, Dieceho a Pacheca přivedla tyto hráče – Sedláček, Abrham, Pedro, Slepčík, Varela, Kasýk, Duarte, Rhouila a Martin Mareš. Vedení Teplic dodrželo, to co slíbilo a přivedlo kromě cizinců i české hráče. Tato družina pod vedením nového trenéra vyhrála svůj ůvodní přátelák na Rapidem 8:3.

Celek, který spíše koncentoval sílu do svých řad, byla pražská Slavia. Ta už za sebou má dva přípravné duely. Výhru nad Libercem následovala prohra 1:2 s Mělníkem. Tanto zápas byl udájně raději předčasně ukončen, kvůli nepokojům mezi týmy. V sezóně tak čekejme pořádnou vřavu.

Českým futsalem opět proběhne řada pohárových a připravných duelů. Vše podstatné sledujte na našem instagramovém kanále či Facebooku. Odkazy nalezneš pod článkem.

Poprvé v historii bude mít futsal novou identitu. Ta bude zítra představena zde na YouTube.