Jeton Rukovci: Byl to důležitý zápas, protože jsme potřebovali udržet třetí místo

Foto: Jakub Fáber

V neděli 19. února se hrálo 20. kolo 1. Futsal ligy. Zápas mezi Perštejnem a Spartou, který se odehrál v Kadani skončil 7:4 pro hosty z Prahy. Po zápase jsme si dovolili pozvat na rozhovor univerzála pražské Sparty, Jetona Rukovciho, který je i reprezentantem kosovské reprezentace.

Gratulujeme Vám k výhře 7:4 nad Spartakem Perštejnem. Jaké jsou pocity z výhry, pár minut po konci zápasu?

Z výhry mám velkou radost. Byl to důležitý zápas, protože jsme potřebovali udržet třetí místo v tabulce. Na zápas jsme se dobře připravili a šli jsme do toho tak, abychom získali plný počet bodů. 

Před výkopem jste byli před rivalem ze Slavie pouhý bod, jak Vás před zápasem motivoval váš trenér Beni Simitči?


Celý týden nám připomínal důležitost této výhry. Také před zápasem říkal, že musíme plnit taktiku z tréninků a dotáhnout to až do konce.

Po prvním poločase byl výsledek 4:2, dal jste gól, dodalo to Vašemu týmu více sebe sebevědomí? Nebo jste se drželi podle plánů bez jakýkoliv změn?

Samozřejmě, když jsem dal čtvrtý gól na 4:1, sebevědomí v týmu vyrostlo. V posledních vteřinách prvního poločasu jsme ale uvolnili a dostali druhý gól. Po přestávce jsme sice byli trochu nervózní, ale vstoupili jsme do druhého poločasu rychlým gólem, což si myslím, že bylo klíčem k zápasu.

Michal Salák, velká legenda českého futsalu se vrátil z německého Hohensteinu do Perštejnu. Byl právě on tím, kdo zaznamenal dvě asistence v zápase, jedna pro Michala Beleje a jedna pro Jakuba Kilijána. Bylo to těžké hrát proti legendě takových kvalit?

Ano, má mnoho zkušeností a zaznamenal se dvěma asistencemi, aby posunul tým dopředu. Myslím si, že bude pro ně velkou oporou k udržení pozice v play-off v tabulce.

Příští týden Vás čeká zápas proti FTZS Liberci, jaký je Váš názor na tohoto soupeře?

Zápas s Libercem je pro nás důležitý, abychom si zajistili třetí místo před posledním zápasem s Chrudimí, před začátkem play-off, ale i pro Liberec to bude důležitý zápas, který rozhodne o postupu do play-off.