Formánek: Euforie byla veliká, potřebovali jsme dát góla a diktovat hru, což se nám podařilo

Tento pátek bylo odehráno 31. pražské derby mezi futsalovou Spartou a Slavií. Po zápase jsme si dovolili pozvat na rozhovor univerzála pražské Sparty, Tomáše Formánka, který mimochodem zastupuje ve Spartě také pozici trenéra v dorostenecké kategorii U17.

Jaké jsou první pocity po odehraném derby?
Pocity jsou určitě pozitivní. Vzhledem k tomu, že v sestavě pro tento zápas nefigurovali Melos (Kelmendi) a Loni (Maxharraj), tak jsme ten zápas zvládli. Jen škoda, že jsme nevyužili všech šancí a zápas neskončil výhrou. Ale bod bereme.

Jaká byla euforie na lavičce Sparty, když dal Martin Hora gól?
Euforie byla veliká, potřebovali jsme dát góla a diktovat hru, což se nám podařilo.


Jaké bylo napětí o poločasové přestávce v kabině?
Věděli jsme, že Slavia bude chtít přitvrdit, že bude chtít dát góla a se zápasem ještě něco udělat. Trenér nám hlavně říkal, ať neděláme zbytečné chyby a hrajeme tak, jak jsme si řekli před zápasem.

Jaké emoce vyvolal na lavičce srovnávací gól?
Před tím gólem se nám ošklivě zranil kapitán Azem Brahimi, což byla pro nás velká ztráta. Jeho kvality nám potom chyběly a při nešťastné teči Mikuse Slavie dala gól a srovnala. Mrzelo nás především nevyužití všech našich šancí.

Když už jsme u sparťanského kapitána Azema Brahimiho, jaký je jeho aktuálně zdravotní stav, jak vážné zranění to je a jak dlouho bude mimo kádr Sparty?
Azem ihned po tom zákroku jel do nemocnice, jeho zranění si žádalo odbornou lékařskou pomoc. Nyní je už zpátky s týmem. Jak dlouho bude týmu chybět nemohu říct, uvidíme jak bude probhat rekonvalescence.

Co bylo hlavním důvodem upřednostnění brazilského gólmana (s albánským pasem) před českým reprezentantem Michalem Hůlou?
Sestavu určuje trenér a má to vždy vymyšlené. Když máte v týmu dva kvalitní gólmany, tak je těžké se rozhodnout, kdo a kdy bude hrát, ale myslím si, že Cristiano včera několikrát podržel tým skvělými zákroky a opět se trenérovi povedla jeho strategie.

Jak byste ohodnotil debut nové posily, Matheuse Carvalha?
Pro Matheuse to byl první zápas po dlouhé době, ale ukázal, že je v týmu oprávněně. Jako každý jiný hráč v týmu chce vyhrát každý zápas.

V dalším zápase Vás čeká 1.FC Nejzbach Vysoké Mýto, proti kterému budete hrát doma v Řepích, s čím do zápasu půjdete?
Jednoznačně chceme výhru. Nyní nás čekají jen papírově slabší soupeři, které musíme porážet a zajistit si tak co nejlepší umístění pro Play off. Nesmíme ale nic podcenit, Vysoké Mýto chce udržet první ligu a ten zápas nebude úplně lehký. Pokud k tomu přistoupíme tak jak máme, body zůstanou doma v Řepích, kde se nám v sezoně daří (kromě pohárového zápasu se Slavii jsme doma neprohráli).
Děkujeme za rozhovor a přejeme hodně štěstí!
Také děkuji.