„Dlouhán“ si přispal další ligový start. V souboji nováčků uspěli Žabinští Vlci.

Zdroj: Facebook Žabinští Vlci Brno

V hale ve Vodově ulici se utkali dva ligoví nováčci. Žabinští Vlci přivítali FC Rapid Ústí nad Labem a byl to zajímavý zápas. Tři body nakonec vyválčili domácí hráči a odpoutali se tak bodově od České Lípy. Za hosty nastoupil v roli hrajícího trenéra Martin Dlouhý, který si tak přispal ligový start číslo 496.

Ústí vyrazilo do Brna bez svého nejproduktivnějšího hráče, Tomáše Jelínka, a jeho absence byla znát. Jeho kombinační schopnosti a souhra s Petrem Výborným Ústí chyběly. I tak Rapid nevstoupil do zápasu vůbec špatně a již v 5. minutě se prosadil Zajíček. Na tuto trefu zareagoval krásnou trefou brněnský Cenek. Do poločasu se ještě trefil po ruce jednoho z ústeckých hráčů v pokutovém území Starý a domácí vedli o půlu 2:1.

⚽🐺🙂 Žabinští Vlci Brno – Rapid Ústí nad Labem 5:3 (2:1)branka Petra Starého, kterou vstřelil z pokutového kopu a po které jsme šli do vedení 2:1 …. 🔽🔽🔽🔽🔽📷 Foto: Lucie Bednářová

Zveřejnil(a) Žabinští Vlci Brno dne Neděle 7. března 2021
zdroj: Lucie Bednářová, Facebook Žabinští Vlci Brno

Druhý poločas byl odehrán stylem nahorů, dolů. Velký počet šancí na obou stranách, žádná taktická bitva. Za hosty nejprve vyrovnal Výborný, do vedení poslal Ústí svou trefou Rozboud. Z náskoku se Rapid radoval pouze dvě minuty, kdy skóroval Kratochvíl po přihrávce Mezníka. Utkání směřovalo k remíze. Klíčová ale byla 38. minuta. Nejdříve nedal 10 m kop ústecký Výborný a krátce poté se prosadil podruhé v utkání Cenek. Ten svůj výkon korunoval o minutu později a zkompletoval hattrick.


Vše se hosté snažili zvrátit při powerplay, ale nepomohlo ani zapojení Martina Dlouhého do hry. V souboji nováčků tak uspěli Žabinští Vlci a nechali Rapid na chvostu tabulky.

Žabinští Vlci Brno – FC Rapid Ústí n. L. 5:3 (2:1)
Branky: 8. Cenek (Hanuš), 17. Starý (pen.), 29. Kratochvíl (Mezník), 38. Cenek (Chráscina), 39. Cenek – 5. Zajíček (Rozboud), 22. Výborný (Tichý), 27. Rozboud (Zajíček)