David Černý: Už delší dobu mě trápí zranění kolene, takže to je pro mě teď priorita

David Černý v utkání proti Bosně a Hercegovině

Davide, začněme u futsalu, popiš nám tvoje půlroční působení ve Spartaku Perštejn?

V podstatě to bylo tak, že jsem byl delší dobu ve spojení s Davidem Filingrem. Byli jsme domluveni, že pokud budu mít zájem, tak se určitě domluvíme.

Sedmé místo v 1. Futsal lize patří Pernštejnu, je toto podle tebe zasloužené umístění nebo máte navíc?


Samozřejmě na nováčka soutěže to není špatné, ale všichni moc dobře víme, že kdyby jsme byli všichni zdraví tak by ta pozice mohla být daleko lepší. Každopádně i zranění ke sportu patří a tak i s ohledem na to jsme spokojeni.

Jak se zrodila tvá pozvánka na zápas proti Bosně a Hercegovině, kde jsi vstřelil gól?

Bylo to hrozně moc narychlo. V týdnu jsem si volal s trenérem Neumanem. Věděl jsem, že kluci v repre jsou na tom špatně co se týče zdravotní stránky a jestli bych byl k dispozici. Na poprvé jsem bohužel musel nabídku odmítnout, ale když mě trenér oslovil podruhé a stav hráčů se ještě zhoršil, tak jsem to bral jako povinnost přijet na sraz a kluky v bídě nenechat. Následně jsem byl moc rád, že se zápas zvládnul a ten gól už byl jen bonus.

Hrál jsi také za fotbalovou Armu (FK Ústí nad Labem), hrající ČFL. Patříš mezi nejlepší střelce, jak vnímáš svojí budoucnost?

Nad budoucností teď nějak nepřemýšlím, snažím se pomoct týmu co to jen jde a věřím, že pokud se má stát nějaký zvrat v kariéře, tak se to stane. Každopádně jsem v Ústí moc spokojený. A v tuhle chvíli nic víc neřeším.

Přemýšlíš nad tím, jestli se opět vrátíš k futsalu a budeš nejen tahounem týmu jako tomu bylo kdysi v týmu Teplic, ale také české reprezentace?

V tuhle chvíli řeším jen to, abych se uzdravil. Už delší dobu mě trápí zranění kolene, takže to je pro mě teď priorita.

Jak vnímáš zpětně tvojí cestu futsalem? Lituješ toho, že jsi přestal s futsalem a šel hrát za prvoligový fotbalový klub FK Teplice?

Rozhodně to vnímám jen pozitivně. Byl to sen, který se mi podařil splnit a to jakou cestou se to teď bude ubírat, už jen a jen na mně.