Chrudim zná svého dalšího soupeře v Lize mistrů. Liga poběží místo repre pauzy, zápasy Českých lvů neuvidíte!

Dokáže Slavia vydolovat tříbodový zisk i ze hřiště Helasu?

Již příští týden se měla Česká Republika v dvojzápase kvalifikace na Euro 2022 s Norskem. Zápasy se ale kvůli problémum Norů s odletem neuskutěční. Ve čtvrtek bylo také rozlosováno osmifinále Ligy Mistrů, na svého soupeře čekala i česká Chrudim. Jestli to bude velké sousto se uvidí, ale na výběr stejně moc nebylo.

V pátek se odehrají tři zápasy, v sobotu a v neděli po jednom. Vezmeme to pěkně popořadě, zápas Chrudim x Plzeň byl odložen na naurčito.

Svarog Teplice ovládl severočeské derby s Libercem a hráči Eloye Alonsa se naladili na zápas s Českou Lípou. To Démoni směřují od porážky k porážce a ani tento duel jim do bodových not moc nenahrává. S Teplicemi se v tomto soutěžním ročníku utkali Českolipští již dvakrát, jednou v lize, jednou v poháru. V obou případech se radovali hráčí ze Stínadel. Jestli se dokáží Démoni vzepřít svému soupeři napěchovanému Brazilci uvidíme v komentovaném přenosu na kanále Czech North Media, komentovat to tedy budeme my, Tak večer mrkejte zde, začátek v 20:15!!!


5. ledna 2021! To byl den, kdy zase ožil český futsal zápasem Slavie s Helasem. O sedmnáct dní později se tito dva rivalové utkají znovu. Tentokrát bude domácím celkem Helas. Podaří se brněnskému celku natáhnout svou vítěznou sérii nebo „Sešívaní“ povezou zpět po „D1“ výhru. V úterý svěřenci Davida Filingera porazili Českou Lípu 7:0 a určitě budou nabuzeni i na tento zápas. Brno oproti prvnímu vzájemnému duelu bude mít k dizpozici Davida Cupáka. Zápas budete moci sledovat od 19:30. Odkaz na playlist živých přenosů z 1. Futsal ligy najdete na konci článku.

Druhý celek z hlavního města, AC Sparta Praha, se střetne s Mělníkem. Domácí mají Olympiku co vracet. Jen pro připomenutí, Mělník zdolal Spartu v prvním vzájemném duelu 5:3. Další blamáž odmítá ve svém vyjádření i trenér domácího celku, Beni Simitči: „Páteční zápas je jeden z dalších zápasů, kdy potřebujeme naplno bodovat. Hrajeme doma a určitě máme Mělníku co oplácet za to, jak nás porazili na podzim. Nic jiného než výhra nás nezajímá, od kluků budu čekat lepší výkon v útoku. Před reprezentační přestávkou chceme plný počet bodů, ať máme čtyři výhry ze čtyř zápasů a můžeme se tak přiblížit k první čtyřce v tabulce.“ Třaskavý zápas to v UNYP aréně bude i pro Josefa Gabča, který ještě nedávno byl na druhé straně barikády. Dokáže se konečně bodově a gólově probudit tento kanonýr? Utkání mezi Spartou a Olympikem můžete sledovat na Facebooku a Youtube Sparty.

Co vracet svému soupeři mají i České Budějovice. Žabinští Vlci totiž dokázali v prvním vzájemném střetnutí vyloupit halu Lokomotivy 1:5! To určitě dnes nenechají být jen tak hráči Dynama a budou chtít porážku svému sokovi oplatit. Kdo se bude radovat v sobotním zápase od 14:00 se můžete podívat na Youtube kanále Žabinských Vlků.

Posledním duelem tohoto týdne bude souboj Liberce s Ústím. Hráči Ústí měli kvůli odloženému zápasu trochu delší čas na odpočinek a také trochu více času vstřebat své první body v prvoligové historii. Liberec bude chtít první vzájemný zápas ovládnout a ukázat, že má na to být v první top šestce tabulky, nicméně od Rapidu nedostane nic zadarmo. Povede si lépe zkušená družina FTZS nebo rytíř Martina Dlouhého a jheo svěřenci. Odkaz na nedělní stream najdete taktéž v playlistu živých přenosů.

Futsalisté Chrudimi mají sice zápasový odpočinek po Lize mistrů, ale tepovou frekvenci až do čtvrtka rozhodně klidnou neměli. Ve čtvrtek se ve 14:00 uskutečnil los osmifinále Champions league. Velké napětí vyvolal okamžik, kdy zbývali dva možní soupeři pro Východočechy – Barca a Sporting. Jelikož Barceloně byl vylosován soupeř z Francie, Ricardinhův Asnieres Villeneuve, tak bylo jasné, že si to FK Chrudim rozdá se Sportingem Lisabon. Přesný termín ještě není znám, ale hraje se v Lisabonu a může to být od 16. do 21. února. Další informace Vám přineseme v příštích článcích.

Zdroj: Facebook Everton – https://www.facebook.com/naianaeverton.mellofontoura

Nejčerstvější zprávy mluví o tom, že Česká Republika hrát zápasy s Nory nebude. Nebylo jim totiž umožněno odletět a tak výsledkem budou zřejmě dvě kontumované výhry ve prospěch Lvů. „Bohužel zápasy se hrát nebudou. Norové je chtěli odehrát, ale nebylo možné určit náhradní termín. Do Česka nemohou v původním termínu přicestovat. Obě utkání velmi pravděpodobně vyhrajeme 5:0 kontumačně,“ informoval předseda Svazu futsalu ČR Otakar Mestek.