Chrudim postoupila mezi posledních 16! A co další čeští a slovenští zástupci v Lize Mistrů?

zdroj: Facebook FK Chrudim

Velká sláva a spokojenost panovala v Městské sportovní hale v Chrudimi po závěrečněm hvizdu. Bylo totiž co slavit! Chrudim přestála úvodní šance Differdange a po úvodním gólu Davida Drozda měla otěže zápasu pevně pod kontrolou a utkání dovedla do zdárného konce.

Brankář Rennan musel v úvodu řešit nepříjemné akce, o které se staral hlavně Teka, tedy bývalý hráč Teplic. Ve třetí minutě Koudelka našel Davida Drozda a ten se ze své pozice nemýlil. Totéž platilo i pro minutu osmnáctou, akorát s tím rozdílem, že asistentem byl Davidův bratr Pavel. No a ani ten se nenechal střelecky zahanbit, ve 20. minutě ho našel neomylně z rohu Max a bylo to 3:0 v poločase.

Druhý poločas se snažili hosté z Lucemburska hrát bez brankáře, ale byla to marná snaha. Skvěla obranná taktika Felipe Condeho opět přinesla své ovoce. Jeho obvyklý výsledek 3:0 mu pokazil v poslední minutě utkání Koudelka, který prostřelil Reise, jenž zastával roli páteho muže do pole při powerplay. Tomáš Koudelka tak podtrhnul svůj skvělý výkon a také výkon celého týmu.


Potenciální soupeři pro Chrudim naleznete zde v levém sloupečku. Trenér Conde by si přál Inter Movistar nebo kazašské Aktobe, to jiní hráči by brali asi Barcelonu. Tak jen ať to není Kazachstán, ale ono už si není z čeho moc vybírat! Los proběhne ve čtvrtek.

zdroj: Instagram KPRF

Další čeští ani slovenští hráči postup neslavili, zde je přehled jejich výsledků.

Lučenec(SVK) – KPRF 1:7
Minerva (Hrdina) – Benfica 1:5
Bielsko-Biala (Janovský)- United Galati 3:6
Hohenstein (Míča, Vavrek, Belej, Klíma, Hudáček, Řezníček, Salák) – Vytis 0:2