Češi vydolovali ze zapasů s Portugalci jeden bod. S Polskem v dubnu o postup na Euro.

zdroj: futsal.fotbal.cz

Málokdo asi očekával, že Češi sehrají takovéto dva zápasy s mistry Evropy. Svěřenci Tomáše Neumanna ukázali, že umí zahrát i na silného soupeře, a když si vše sedne, tak ho klidně i porazit. Portugalsko nastoupilo sice bez Ricardinha či Cardinala, ale kvalita reprezentace byla i tak na vysoké úrovni. A vysvědčení z polské Lodži? Jeden bod a velmi dobré výkony.

Už předehra tohoto dvojutkání byla velmi zajímavá. Vzhledem ke koronovirové situaci se zápasy odehrály v Polsku. V polské bublině začali první zápas lépe Češi. Poprvé dostal náš národní tým do vedení Seidler, podruhé Slováček. Portugalci ale ihned vždy srovnali vývoj utkání. Po smolné brance na 3:2, ještě dokázal vyrovnat Holý. V závěru měli Češi možnost zaútočit na vítezství, ale velké šance zůstaly nevyužité, a tak si Češi připsali bod do tabulky. Libor Gerčák si připsal další start v reprezentaci a osamostatnil se na čele tabulky startů v českém futsalovém dresu.

V druhém zápase to bylo jiné kafe. Portugalci zachytili vstup utkání a hned úvodní branka zadělala svěřencům Tomáše Neumanna na problém. Češi mohli odpovědět velmi rychle, ale Seidlera vychytal Vitor Hugo, Pavel Drozd nastřelil spojnici. Portugalci vyučili český celek z efektivity a taktiky a navýšili vedení na 3:0. Jistou naději dal před poločasem Čechům Tomáš Koudelka, který proměnil penaltu před koncem prvního poločasu. V tom druhém, ale Portugalci skórovali ihned po vstupu do druhé půle a utkání tak definitivně zlomili ve svůj prospěch. Poté už to bylo s Portugalci velmi těžké, a to se také ukázalo. Nakonec Češi prohráli 1:5 a nechali Portugalce jít doa čela kvalifikační tabulky 8. Z tohoto utkání je nutné se poučit zvláště po taktické stránce.


Hodnocení Tomáše Koudelky po druhém zápase. Zdroj YouTube Futsal – FIFA ČR

Češi jsou momentálně na druhém místě se stejným bodovým ziskem jako Polsko. Nutno podotknout, že bod získaný s Portugalci je velmi důležitý. Vše si tak rozdáme s Polskem v dubnu. Vzhledem k tomu, že Portgalce čekají zápasy s Norskem, tak to bude asi už jen boj o druhé postupové místo. Klukům se sluší poděkovat za tuto reprezentaci, bylo povzbuzující vidět, že to umí zahrát i s Portugalci. Poučit se z chyb, navázat na dobré výkony a hurá na Polsko!