Češi slaví postup do Litvy!

Češi proklouzli na Mistrovství Světa po penaltách. Samozřejmě to byla nervydrásající podívaná.

Ještě aby ne, když český tým rychle prohrával. V úvodu utkání se trefil po chybičce Vahaly Novak. Za Čechy vyrovnal po stadartní situaci. Holý uklidil pobídku od Záruby téměř do prázdné brány. v 17. minutě udeřil po vymíchání obránců Marinovičem Vedran Matoševič. Veledůležitou branku střelil v poslední minutě první půle Záruba, který otřel svůj projektyl o Novaka a míč zapadl za bezmocného Primiče.

Dlouho se nic nedělo, Chorvaté byly nebezpečnější a Češi neměli moc jak ohrozit Primiče, ojedinělě to zkoušel Seidler. Na druhé straně strašil Jelovčič, Marinovič a Perič. Právě posledně jmenovaný nedokázal zasunout balon do prázdné branky. Skvěle defenzivní zákroky předváděl Koudelka a podržel i Vahala v brance.

Vše směřovalo do prodloužení a v něm zase k penaltám. Jakoby si na ně Češi věřili. A vyplatilo se. Jako první sice nedal Záruba, ale rozhodující penaltu nedal na druhé straně Kanjuh. Na Vahalovi si vylámal následně i Horvat, Křivánek ovšem ještě nerozproudil oslavy, když ho vychytal Luketin. Rozhodla až osmá serie, Matoševič neproměnil a Čechy na MS do Litvy poslal Jiří Vokoun! Naší reakci i s Martym Horou můžeš vidět zde ve videu.